Anatomia, funkcje, zaburzenia układu mięśniowo-powięziowego◦ punkty spustowe ◦ terapia punktów spustowych ◦ Suche igłowanie ◦ Kinesiology taping ◦ trening powięziowy.
NOWOCZESNE METODY I TECHNIKI LECZENIA DYSFUNKCJI MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWYCH
„Tylko poprzez dotarcie do źródła problemu można rozwiązać go szybko i skutecznie“ - Luigi Stecco
Najnowsze badania naukowe wykazują dużą rolę powięzi, jako struktury, która przenosi siły i napięcia do jakich dochodzi w naszym organizmie. Każdy ruch naszego ciała odbywa się poprzez łańcuchy mięśniowo-powięziowe, co odznacza, że przy każdym ruchu dochodzi do zmiany sił i napięć nie tylko w rejonie danego stawu wykonującego ruch, ale także w odległych częściach naszego ciała. Wszystko ze sobą połączone jest integralną tkanką zwaną powięzią. Wszelkie zaburzenia w obrębie tych połączeń skutkują najczęściej zaburzeniem funkcji oraz dolegliwościami bólowymi w obszarach odległych od miejsca problemu.
Szkolenie opierać się będzie na pracy manualnej w obrębie układu mięśniowo-powięziowego wg koncepcji uwalniania mięśniowo-powięziowego
Szczegółowo, zostaną również omówione zagadnienia związane z punktami spustowymi, obejmujące praktyczne wykorzystanie technik terapii TrP. Dodatkowo szkolenie będzie poszerzone o techniki bardziej inwazyjne, jak technik suchego igłowania nakierowana na leczenie konkretnych dysfunkcji powięziowych.
Zakres szkolenia:
- Anatomia i funkcję układu mięśniowo-powięziowego.
- Zaburzenia układu mięśniowo-powięziowego.
- Definicje, charakterystyka i mechanizmy powstawania mięśniowo – powięziowych punktów spustowych.
- Manualna terapia punktów spustowych w oparciu o poznane zależności układu mięśniowego, powięziowego i szkieletowego – praca na łańcuchach mięśniowo-powięziowych.
- Wykorzystanie technik powięziowych (tułów, kończyna górna, kończyna dolna).
- Suche igłowanie.
- Kinesiology taping.
- Demonstracja technik powięziowych wspomaganych przyrządami i inne.
- Zarys podstaw treningu powięziowego.
Korzyści:
Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie:
- potrafił diagnozować i tworzyć protokoły diagnostyczne,
- interpretować wyniki badań pacjenta,
- dobierać odpowiednie techniki pracy z pacjentem,
- wyposażony w szereg narzędzi, które może wykorzystywać w leczeniu zespołów bólowych narządu ruchu.
Dla Kogo:
- Fizjoterapeuci,
- lekarze posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu,
- studenci fizjoterapii minimum po 2 roku studiów.
Gwarantujemy:
- ogromną ilość wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych opartych o doświadczenie zawodowe trenerów,
- obszerny skrypt,
- materiały w postaci slajdów,
- certyfikat,
- przekąski i napoje,
- profesjonalną salę dydaktyczną z pomocami dydaktycznymi.
Termin szkolenia: 2 dni sobota, niedziela 23-24 luty 2019
Godziny szkolenia od 8:30-18:30 ( sobota),
8:30-18:30 (niedziela).
Łączna liczba godzin: 20 godzin
Miejsce szkolenia: Częstochowa
Koszt szkolenia 1 uczestnik: 1200 zł brutto
KONTAKT:
Małgorzata Krystek – STREFAKARIER.PL
Częstochowa, ul. Sportowa 72/74, m. 17
tel.: 880 596 592
Mail: m.krystek@strefakarier.pl
Dane do płatności:
ING Bank Śląski
Nr rachunku: 62 1050 1142 1000 0097 0592 3366
Szkolenie prowadzą:
dr Marta Motow-Czyż – doktor nauk w zakresie fizjoterapii, pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Fizjoterapii w Instytucie Wychowania Fizycznego Turystyki i Fizjoterapii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych o tematyce medycznej. Fizjoterapeuta z 15 letnim doświadczeniem. Absolwent wielu szkoleni i kursów między innymi Metody Terapii Manualnej wg Kaltenborna- Evjenth, Metody PNF, Manualnej Terapia Punktów Spustowych, Masażu leczniczego, Kinetic Control, Kinezjotapingu, Bezpośrednich Techniki Powięziowych z wykorzystaniem FDM, Mięśniowo-powięziowej Terapia Miednicy i Kręgosłupa Lędźwiowego, Technik Osteopatycznych i Kompleksowej Diagnostyki i Terapia Stawu Kolanowego. Pracując z pacjentami w kompleksowy sposób pomaga w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu, schorzeniami neurologicznymi oraz z wadami postawy. W pracy ze swoimi pacjentami stara się przywrócić im możliwie jak najwięcej funkcji, które z powodu urazu zostały uszkodzone.
Przemysław Więcławek– absolwent Wyższej Szkoły Medycznej na kierunku Fizjoterapii oraz certyfikowany terapeuta powięziowy. Od 14 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu. Na co dzień swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc Gabinet Fizjoterapii, a także pracując, jako specjalista d/s rekreacji ruchowej w Novotel Fitnes Center. Absolwent szkoleń i kursów takich jak: Terapia powięziowa ukierunkowana na funkcję, Techniki powięziowe, Bezpośrednie Techniki Powięziowe z wykorzystaniem FDM, Terapia Manualna Plaatsman, Manualne Techniki Leczenia Dyskopatii Lędźwiowej, Centralna Stabilność – Niestabilność, Kompensacyjne Schematy Ruchowe przy Dysfunkcjach Stabilizacyjnych, Nowoczesna Koncepcja Stabilizacji Stawów Obwodowych, Stabilizacja Szyjnego odcinka kręgosłupa i stawu skroniowo – żuchwowego, Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowej, Osteopatyczna terapia wisceralna, Kinesio taping, Nowoczesne standardy rehabilitacji ortopedycznej kolano, kręgosłup, staw skokowy.
TERMIN SZKOLENIA
2 dni sobota, niedziela 23-24 luty 2019
GODZINY SZKOLENIA
całodniowe – 8.30 – 18.30 (20 godzin)
CENA SZKOLENIA
1200 zł BRUTTO
MIEJSCE SZKOLENIA
Częstochowa
FIRST MINUTE
Udzielamy 10% rabatu przy zamówieniu szkolenia przez grupy min. 5 – osobowe
REJESTRACJA
Prosimy o zapytania najpóźniej na 7 dni przed datą szkolenia. Zapisy last minute – prosimy o kontakt:
Małgorzata Krystek
880 596 592 / m.krystek@strefakarier.pl
Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach, wypełnij formularz, napisz na adres m.krystek@strefakarier.pl lub zadzwoń pod numer 880 596 592
INNE SZKOLENIA
Warunki uczestnictwa w szkoleniach
WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ STREFAKARIER.PL
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach STREFAKARIER.PL, której właścicielem jest:
880 596 592 / m.krystek@strefakarier.pl
NIP:
jest wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego lub wysłanie zgłoszenia (skan) na adres: m.krystek@strefakarier.pl
Płatność za udział w szkoleniu należy uiścić po uprzednim otrzymaniu od m.krystek@strefakarier.pl mailowego potwierdzenia realizacji szkolenia wysyłanego na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkoleniem, na podstawie otrzymanej faktury pro forma na konto w Banku …..o numerze: .
Potwierdzenie szkolenia zwiera ostateczne informacje o miejscu i godzinie szkolenia. STREFAKARIER.PL zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn niezależnych od niej.
RABATY
Zamówienie szkolenia w opcji FIRST MINUTE, czyli na 30 dni przed terminem jego realizacji uprawnia do rabatu w wysokości 10%.
Przy zgłoszeniu 2 osób na szkolenie udzielamy 10% rabatu, przy zgłoszeniu 3 lub więcej osób udzielamy 15% rabatu.
Warunki i zasady rezygnacjiWarunki i zasady rezygnacji